česky | english

Novinky 2014

 

pf2015

 

--------------------

 

(29.2.2008 - narození babičky ) + 24.12.2011( narození otce ) = 31.12.2014 ..... aneb vrh " D " Evigold je na světě

Námi dlouho očekávaný den, kdy se narodí 1.vrh naší fenečky Erušky vyšel zrovna na Silvestra. Babička a otec  mají v datu narození významné kalendářní dny, taktéž tato štěňátka se narodila na významný den v roce . Kéž jim tato výjimečnost přinese do života jen samá pozitiva. Jejich příchod na svět bohužel vůbec nebyl snadný. Porod se zkomplikoval a tak díky skvělé péči KH Vet  v Hradci a statečnosti naší Erunky přišly na svět tři zlaté zázraky. Dvě holčičky a jeden klučík o průměrné váze 500 g.Era se po operaci velmi brzy začala o svá štěńátka starat a prokazuje jim láskyplnou péči. Všechna štěňátka jsou vitální, dobře sají a jsou velice živá :))).Na všechny už neptrpělivě čekají jejich budoucí majitelé. No ano, my jsme jedni z nich.Začátkem března přijede k nám a své babičce Lexy i malá Domenika.

litter D Evigold 1st day
Era a její tři zlaté uzlíčky

 

-----------------------------------

 

 

předvánoční setkání Éček a našich přátel

V půlce prosince sezvali naši skvělí organizátoři Hellerovi setkání vrhu " E " a dalších psích přátel v Bezděkově, v nám již velice dobře známé hospůdce u minigolfu. Sešla se nás pořádná banda a o překvapení nebyla nouze.Nejdříve proběhla konference o stavu demokracie retrieverů po 18.6.2012.Pak jsme vyrazili na nedalekou parcelu uspořádat veselé hrátky a klání, jako přinášení vajec, aport kachny z hluboké vody či tahání těžkých řetězů, co by trénink caningcrossu. Potom jsme z větrného počasí rádi prchli zpět do útulné hospůdky na oběd, kremrole, skvělé domácí čaje a hlavně na tři křesty. Za zvuku melodií , které na kytaru hrál Pavel Steidl byla postupně křtěna kniha "Enzo medové dny 1" a dva psí kalendáře. Jeden stolní, kde každý mohl najít své hafany v akci a druhý nástěnný, který byl překvapením nejen pro nás, ale především pro Moniku Maštěrovou. Byl poskládán s kouzelných kreslených ilustrací z knihy Enzo medové dny 1, kterou právě Monika ilustrovala.Dojetí Monči a především maminky Jany bylo kouzelné. Také jsme si zasoutěžili v Lexykonu, seskládaném ze šesti otázek z života Lexynky a jejích dětí. Prostě byl to parádně strávený den a už se všichni těšíme na jarní setkání třeba ve Skryjích u Jany a Pavla nebo na vejšlapu na Sněžku.. uvidíme.

Krásná fotogalerie ze setkání je k nahlédnutí zde: https://www.facebook.com/jana.masterova.1/media_set?set=a.794594430586399.1073741982.100001075486095&type=3

sraz

na fotce Jany Maštěrové celá naše banda

 

----------------------------

 

hurááá, Era je březí!

24.11 přišla super zprávička, na kterou nejen naše rodina netrpělivě čekala. Era je březí a začátkem Nového roku očekává velmi početný vrh s naším oblíbencem Zanýskem.Věříme, že se začátkem března přestěhuje jedna čiperná holčička, které budeme říka Nika ( Domenika ) k nám domů a zaplní prázdné místečko po Cathy.

Era is in whelp

--------------------------------------

novinky od našich odchovů :

Vím, máme v aktualizaci velký skluz a dlužím našim odchovům zveřenění jejich úspěchů a zážitků. Pokusím se to vše shrnout a dohnat a časem doplnit i fotky.

ENZO - navždy :) !

Enzík je kluk, co miluje přírodu a toulky po ní, agility a je též znamenitý gurmán, který má zmapovanou kdejakou restauraci, cukrárnu či vinárnu .V Říjnu nás všechny ohromil na vernisáži pořádanou svým pánečkem Jiřím ve Fotogalerii Škoda v Praze. Nejenže nás seznámil se znamenitými fotografy, ale také zde proběhl křest jeho knihy ENZO - Medové dny - dostala jsem ji i s věnováním ♥! Kdo má o tuto kouzelnou knížku zájem, může si ji objednat - třeba k Vánocům - zde www.enzorika.cz .
Enzo je prostě jen jeden!!!!!

FINN, FREYA a FARYS

Naše malá Efka se v 5ti měsících zůčstnila KV RK v Oslavanech ve třídě štěňat. Zvládli to skvěle a umístili se následovně: Freya VN3, Farys VN1 a Finn se svým mladým handlerem VN2.Jen tak dále.

ENRICO

Rikoušek se s Honzou věnovali hlavně výcviku a přípravě na lovecké zkoušky. Po VZ se na prodlouženém víkendu ve Strmilově zůčastníl neoficiálního závodu retrieverů WT , které vyhrál, též v srpnu na táboře byl třetí v Komorníkově poháru. V září se pak 2x zůčastnil PZ, Ve Vacíkově 21.9.2014 skončil ve III.ceně s limitní známkou za slídění, ale za 14 dní ve Vysokém na Labem si vše opravil a dokončil PZ na 3. místě v I.ceně.Máme velkou radost, že je Rico nejen pěkný kluk, ale i šikovný.
Na výstavě se ukázal pouze v Brně na EDS a oba dny obdržel ve veliké konkurenci ve tř. otevřené známku výborný a v neděli se dostal i mezi osm vybraných. Byl bez srsti a na opravdu krásné a vyspělé psy ze zahraničí tentokrát neměl. I tak se předvedl výborně a konečně se též seznámil s chovatelkou tatínka Dindina, Valentinou Zanini.
Nicméně na Pražské výstavě v listopadu se přijel pomuchlovat s jeho čtyřmi dcerkami po Rozárce Chlupaté štěstí. Holky tatínka i maminku nezapřou s mají před s sebou slibnou budoucnost.

Strmilov

D Rico a Roza

ERA

Erunka se bez svého kožíšku zůčastnila KV RK v Oslavanech ( 21.9.2014 ) a umístila se ve tř. otevřené na 4. místě se známkou výborná.Pilně se připravovala na Podzimní zkoušky, ale když na ně došlo, měla už Era předhárací náladu a na nějaké zkoušky neměla ani pomyšlení. Také záhy po nich začala hárat a v říjnu byla nakryta Zantem ( více v sekci štěňata ).Nejspíše bude naprosto ve všem po mamince a zkoušky si stříhne až po mateřských povinnostech :).

DIANA

Od Dianky mi chybí hodně informací, musím její paničku popohnat .. je snad horší, že já :))). Dianka se věnovala hlavně výcviku, absolvovala několik loveckých zkoušek, stala se dokonce " U " - všestranně upotřebitelnou fenou a aktivně se zapojuje do práce v bažantnici. Jsem na ni moc pyšná!

 

-------------------------

 

Zpráva z nesmutnějších

V půlce srpna, po návratu z Finska jsem si všimla, že Cathy výrazně pohubla a začala být při chůzi nejistá a ráno odmítala snídani.Po pár dnech jsem se rozhodla navštívit veterináře, který mi po vyšetření sdělil zdrcující zprávu. Cathy má nádor v játrech a čeká jí nanejvýše pár týdnů života. Nasazená léčba kortikoidy ji trochu pomohla a tak jsme se snažili, aby si zbytek života užila co nejpříjemněji a na místech, které má ráda.Rozloučit se s námi jela na Velké Dářko, kde to velice milovala. Přijeli za ní i Evička s Erou a rodina Hellerových s Enzem. Cathy už byla hodně vyčerpaná, ale stále ještě vrtěla na návštěvu ocáskem a i v místní hospodě se nechala náležitě uvítat.

Bohužel hned následující týden byl už špatný a tak jsem musela 2.9. udělat nejtěžší rozhodnutí od doby, co s pejsky žiji. Její dvorní veterinář. Dr.M.Kubát z Well - vet veteriny přijel k nám a pomohl nám dorovodit Cathy na druhý břeh. Odešla klidně. O její tělesnou schránku se důstojně postarali v psím krematoriu Kerberos a 4.9. už byla zase s námi doma.

Cathy byla náš první golden a zůstane v našich srdcích už navždy. 13 let a 2 měsíce si život užívala plnými doušky, byla to psí osobnost. Naučila nás, jak skvělé plemeno goldeni jsou. Díky Cathy, nikdy nezapomeneme!

 

RIP Cathy

JCH, CH CZ a SK, Vet CH CATHY od Hradu Veveří
*6.6.2001 - +2.9.2014

-------------------------

1. - 14.8.2014

WDS Helsinky a cestování po Pobaltí a Finsku

 

------------------------

Dovolená v Chorvatsku

V červenci, tentokrát o 2 týdny dříve jsme odjeli na náš oblíbený poloostrov Peljesac, ráj surfařů a prima lidí v karavanech. Jako vždy s námi jely i naše fenky Cathy ( po 13té ) a Lexy ( po 6té ). Počasí bylo letos bláznivé a tak se pravidelně střídalo krásné počasí s bouřkami a lijáky. Nicméně náladu nám to nezkazilo a dovolenou jsme si užili. I naše milovaná babča Cathy, pro kterou to byla dovolená poslední.. :(.

Cathy ve Viganji naposled

 

----------

Éčka šlapou na Blaník

již II.ročník úžasné akce

22.6. jsem vyrazila jen s Lexy, protože Cathy už má věk a na tůry se necítí, směr bájný Blaník, kde na mne již čekali naši skvělí Hellerovi s Enzou, tentokrát bez pánečka Jiřího, který si doma léčil bolavá záda. Postupně dojeli ještě tři další sourozenci z vrhu " E " a někteří naši kamarádi lidští i psí. Iva , Šárka a Lenka H. připravily skvělou soutěž a také pěknou prochajdu na Malý i Velký  Blaník.Užili jsem si super den plný smíchu a dovádění, který jsme zakončili při pozdním obídku na Farmě,stylové restauraci uprostřed farmy se zvířátky. Nebýt mé opravdu ošklivé migrény, byl to den  naprosto dokonalý. Za organicaci a následnou záchranu mé zřízené osoby děkuji holkám Hellerovým.  Náš Enzo má ty nejsuprovější majitele, co jsem si pro něj mohla přát. Zažívá s nimi nejedno dobrodružství a spolu s bíglem Lysienem má bohatý psí život. O jeho dnech všedních i svátečních se můžete dočíst v půvabně popisovaných článečcích na FB  - Enzo zlatý retriever . V květnu proběhla ve fotosalonu Škoda vernisáž jeho fotografií a křest prvního vydání knihy Enzo - medové dny. Doufám, že  již brzy bude k dostání.
Těším se zase na zimní setkáni.

pěkná fotogalerie z výšlapu s fotkami Lukáše a Jany je ZDE .

Blanik

 

-------------------------------------------

 

21.6.2014 - Cacib Litoměřice
rozhodčí: A.Zhuk ( BY)

Era z Botičských Meandrů - V1,CAC, R.Cacib ve třídě otevřené

Era - cac, rcacib

 

 

--------------------------------------

 

červnové narozeniny:

V 6.června oslavila ve zdraví 13té narozeniny naše zakladatelka chovu, náš kamarád, naše první a jedinečná fenka JCH CZ, CH CZ a SK, Vet CH CZ CATHY OD HRADU VEVEŘÍ.

 

Cathy 13

Milovaná Cathy

Téhož den oslavila naše štěňata z vrhu " D " čtvrté narozeniny.

litter D -1 litter D -2
Dante, Diego,Diana, Dina
Dora, Doris, Donata, Dita

 

a 18.6. oslavila druhé narozeniny štěňata z Vrh " E "

litter F-1

litter F -2
E Dindin jn.,Ernesto, Enrico
Era, Enzo, Elletra

---------------------------

14.6.2014 SZVP  RK - Kařez

JCH, CH CZ Enrico z Botičských Meandrů - II.cena ( stává se CH CZ )

Rico vodky Rico vodky_ tabulka
" Dajli mu medajli nebo .... " :))))
a tady je to černé na bílém

-----------------------

8. a 15.6.2014 - štěňátkování

Obě neděle jsem byla navštívit, prohlédnout a také postavit do postojů štěňátka po naší Dorce - náš  vrh " F " a další neděli v CHS Od Zlaté Delfi, kde rostou a lumpačí štěňátka po našem Enricovi.Oba vrhy jsou vyrovnané, štěňátka vitální, veselá a s výbornými povahami. Jak jsou krásná a jak se rodičům povedla, můžete sami posoudit ve fotogaleriích - zde našeho vrhu " F " a zde po Enricovi a Rozárce. Fotky pořídila svým obr foťákem a zkušeným okem Evička Šípová, za což ji moc děkuji.

Z našeho vrhu mají už téměř všichni své majitele a někteří už do svých rodin odjeli, jen modrý klučina Finn z Botičských Meandrů na svého majitele teprve čeká. Hledáme pro něj aktivního zájemce, který by se nebál zkusit sem tam výstavu a který by umožnil Finnovi pracovat, neboť ho pach zvěře neobyčejně zajímá :).Vše o Finnovi , jeho sourozencích a rodičích najdete v sekci štěňata .

Finn, phaesant Finn
Finn - držím a prchám

co tam je?

Štěňátka po Enricovi od Zlaté Delfi jsou již všechna zamluvená, ale pokud Vás náš šikovný Enrico zaujal, volný je po něm poslední pejsek v CHS Z Liblických rákosin.

 

 

---------------------

 

OVVR  RK- Větrný Jeníkov 7.6.2014

Era z Botičských Meandrů - 1.cena,199 bodů

splněna poslední podmínka chovnosti

Era OVVR
úspěšní účastníci zkoušek - Harry, Era a Andreas

 

 

 

-----------------------------

 

KV a SVR RK - Konopiště 31.5.-1.6.2014

rozhodčí pro GR :Penny Gowland, Sue Brown ( UK)

JCh CZ Era z Botičských Meandrů V3 / V2 r.CAC
JCH Enrico z Botičských Meandrů V1,CAC / V1,CAC

Kono - Era a Rico
Kono . GR group
Era a Enrico v soutěži RK
úspěšný tým: Enrico,Berry, Era,Hawkey a Green
Kono - Era 1
Kono - Era move
Era
Era v pohybu
KOno rico cac KOno rico
Enrico se svou trofejí :)
před stolem rozhodčí

---------------------------------

Cacib Litoměřice 24.5.2014

posuzoval: Tibor Havelka ( SVK )

 

JCH CZ Era z Botičských Meandrů - CAC, CACIB, BOB ,BIG1
JCH CZ Enrico z Botičských Meandrů - CAC, CACIB, BOS
CH PL Diana z Botičských Meandrů - CAC ( dokončila CH CZ )
Georgianna Angel Shadow ( vnučka Lexy - Diana x Deep Devotion Brdské zlato ) - V2 ve tř. mladých -poprvé na výstavě
kamarád Black Hawk Flores Vitae - CAC ( dokončil CH CZ )

za fotky děkuji Evě Šípové, Janě Taubrové a Milanovi Rohanovi

Litko- rico, Milan Litko - Kamča s Diankou
čistá radost v podání Milana Rohana s Ricem
a Kamilky s Diankou
Era BIG Litko tým
Erunka - konečné pózování BIG 1, FCI VIII.skupiny
Litoměřičtí borci : zleva-Diana,Hawkey,Era, Rico a Georgianna
Litko Era
Litko Rico
Era v hlavním kruhu
Rico v kruhu
Litko - Era ,Rico Litko sourozenci
Enrico BOS - Era BOB
vysmátí sourozenci
Litko - Diana v poybu Litko Diana CH CZ
Dianka v pohybu
a je to doma, Dianka dokončila Ch CZ !
Litko - Diana s dcerou Litko - Georgianna
Lexynky dcera Diana s vnučkou Georgiannou
nová generace v kruzích - Georgianna V2 - tř. mladých

 

 

 

 

---------------------------------------

Štěňátkům jsou 4 týdny

Štěňátka rostou jako z vody, už mají prořezané zoubky, jsou podruhé odčerveni a byly jim zase ostříhány drápky. Jejich porodní bedýnka byla zvětšena o ohrádku a tak řádí na mnohem větším prostoru se spoustou hraček a mmj v tunelu, kde se báječně blbne.Všechna už zvládají krmení ze štěněčí mističky, ale maminku pokaždé upěnlivě volají, že tu mňamku chtějí ještě zapít u mléčného baru. Panička jim již buduje venkovní výběh a jakmile se počasí umoudří, ochutnají svobodu na trávníku. 8.6. se za nimi zase vypravím, tentokráte s fotografem Evičkou Š . Pokusíme se nafotit první postoje a  a také portréty, vyzkoušet, jak se bude štěňátkům zamlouvat králičí kožka nebo letky z bažanta.

Odpoledne přijede dvorní veterinářka štěňátka naočkovat a natetovat, takže bude již definitivně jasné,která barvička bude mít přiřazené jméno v průkazu původu a kdo se na koho bude těšit. :).

V tabulce vah jsem doplnila 3. a 4. týden a postupně přidám i fotky do fotogalerie vrhu.

 

 

---------------------------

10. -11.5.2014 - Klubová a Speciální výstava všech plemen pod KCHLS - Humpolec

rozhodčí pro GR :  manželé Bob a Sandy Lane  ( UK )

JCH , CH a VetCh Cathy od Hradu Veveří bez měsíce 13 let - V4 / -- ve tř. veteránů ( 8 )
JCH Era Z Botičských Meandrů - V1,CAC /V1, CAC - v mezitřídě ( 8/7 )
JCH Enrico Z Botičských Meandrů - V2,RCAC / V1, CAC  (10/ 6 )

Cathy - KV KCHLS 2014
Cathy ( nar.:6.6.2001 ) - V4

Era - KV KCHLS 2014
Era - 2x V1 CAC

Rico - KV KCHLS 2014
Enrico V2, RCAC / V1, CAC

 

9.5.2014 - Návštěva u štěňátek

V pátek ráno 9.5. jsem nabalila vše potřebné, obě naše feny Lexy a Cathy a vyrazila do Skryjí u Rakovníka kouknout se poprvé naživo na naše Efka. Štěňátka byla hned na první pohled kouzelná, vitální a moc šikovná. Dorinka vzala na milost i mé fenky. Babička vrhu Lexynka se hnala do bedýnky, že se jako začne starat :).Za to naše veteránka Cathy se jen jednou podívala a zamířila pod kuchyňský stůl ....ježiš potěr, no toho jsem si už užila dost.Před mou návštěvou nás bohužel opustila béžová fenečka. Měla zdrav.problém neslučitelný se životem. Prvních 14 dní života štěňátek je vždy nejistý a tohle se bohužel stává. Moc nám chybí.

Protože krmit 9 štěňátek dá Dorince pořádně zabrat, panička Jana ty méně dravé dokrmovala lahvičkou, aby  měla všechna spokojená bříška. Je to ale docela makačka a tak jsem navrhla, že je naučíme už pít mlíčko z mističky. A jak jsem předpokládala, nedělalo to nikomu problémy. Nejmenší Azurka vyzunkla svůj talířek a drala se do talířku i Stříbrňákovi :). Takže super, mimčata už umí jíst sama a Dorce i paničce se trochu uleví. Koncem týdne už přejdou na kašičku. Protože bylo štěňatům 14 dní, nastala doba odčervení pastou. Překvapivě nebyl žádný boj a štěňátka pastičku všechnu snědla.Také mají ostříhané drápky, aby maminku a sebe nezranila.

Pro nedočkavce oznamuji, že krémové štěně nebude žádné, většina ze štěňátek bude zlatá, jen jedna fenka a dva pejsci světle zlatí. A také již máme na Plemenou knihu zaslanou přihlášku vrhu s navrženými jmény.

FENKY :  Farida, Felina, Florence, Freya a pánečkova Fidorka .).

PEJSCI :  Frankie, Farys, Finn,Forrest

V tabulce vah jsou doplněné přírůstky a ve fotogalerii vrhu " F " najdete pár nových fotek. Pokud si chcete prohlédnout osobní profil Dory na facebooku, tak zde.

 

azuka

naše první mistička s mlíčkem

14 dni

Dorinka a její rod ...

 

 

------------------------

3. -4.5.2014 Cacib Praha

posuzoval:Lovenkjaer Svend (DK)


JCH Enrico z Botičských Meandrů V1,CAC
JCH Era z Botičských Meandrů - V1,CAC, CACIB - nominace na Cruft´s 2015

cacib Praha 2014/5 - Era

Era - CAC, CACIB

 

cacib Praha 20145- Rico

Enrico  - CAC

 

 

-----------------------

Vrh " F " je na světě !!!!

Dne 23.4. 2014 se mezi 14 a 23 hodinou narodilo 6 sladkých feneček a 4 silní pejsci s váhami mezi 430 - 550 g. Všechna štěňátka jsou vitální, krásně sají a přibírají na váze.Dorinka se již vzpamatovala z porodu a z toho nadělení, co se jí vrtí u bříška a je dobrou mámou, která o své potomky vzorně pečuje. Štěňátka mají zlatou nebo světle zlatou barvičku, jen dva pejsci zatím vypadají, že budou světlejší.Nepředpokládáme však, že budeme mít kluky krémové :). Protože vypůjčená váha není ideální a bylo třeba opatřit lepší, máme v tabulce vah přesné váhy až od třetího den :).Váhy a fotografie štěňátek budeme postupně doplňovat do sekce štěňátka a fotogalerie vrhu F.

 

VRH F - 3.den

hromádka štěňátek 3.den

 

 

-------------------

 

Bezva víkend 12. -13.4.2014


1.) Náš vrh " B " (Cathy od Hradu Veveří x Dewmist Sablefella ) oslavil 12.dubna již první seniorské narozeniny, bylo jim 8 let. Spolu s mámou Cathy, které bude za dva měsíce 13 let, přejeme hlavně zdravíčko Beverly, Bonně, Belle, Brittany a Bartovi. Bohužel Bernie se již svých narozenin nedočkal a dívá se na své sourozence za duhovým mostem.Moc nám chybí.

litter B

litter B_2

 

2.) V sobotu se v Ostravě konala Národní výstava psů, kde po změně rozhodčích posuzoval ing.Fr. Korda. Na výstavě se předvedly dvě naše holčičky - ve třídě pracovní Dianka ( Lenda Moura Soul x Pinkerly Quien Sabe ) a v mezitřídě Era ( Lenda Moura Soul x Pinkerly Never Say Never ). Obě holky se libily a vyhrály své třídy s titulem CAC a Erunka navíc získala i malý pohárek za Národní vítězku. Mám obrovskou radost a přejeme jim s Lexy do výstavní sezóny hodně štěstí.

Diana _ NV Otstrava 1 Diana Ostrava2
CH Diana z Botičských Meandru - tř. pracovní ( 3 ) CAC
Era - Ostrava 2014 - NV Era Ostrava2
JCH Era z Botičských Meandrů - mezitřída ( 10 ) - CAC, NV

 

 

3.) Taktéž v sobotu se konal tradiční Prokopův pohár, pořádaný Pražským retrieveřím cvičákem. Sešlo se celkem 64 startujících pejsků a někteří, jako naše babka Cathy i jen jako doprovod.Já s Lexy startovala v početné třídě TOP ( 18 ), ale i ostatní třídy byly našlapané , Junior ( 12 ), Open ( 20 ) a veteráni  (úžasných 14 ve věku od 8 do 13 let ). Disciplíny,organizace i skvělý catering zajištěný Jindrou st. ( buřtíky a excelentní buchty ) a dokonce i počasí hodnotím na výbornou.Strávila jsem prima den s přáteli, které vidím často i s těmi, které jsem léta neviděla.Výkony našich miláčků nebyly až tak podstatné jako fakt, že se ještě dokážeme bavit spolu s našimi chlupáči. Cathy se setkala se svými skoro desetiletými a stále rozvernými synky Arkinem a Angelem i s parťáky z doby založení cvičáku - Anteou, Tabirkem, Cairou a samozřejmě Maxíkem. Těším se na příští rok a věřím, že i naši veteráni se dalšího ročníku dočkají.

Cathy nad sons
zleva : Angelo,Cathy a Arkin.. tři  milovaní paličáci :)

 

---------------------------------

 

 

Canisterapeutické zkoušky 22.3.2014
Centrum pro výcvik psů Alfa

Máme velkou radost, naše CH Diana z Botičských Meandrů ( Lexy x Monty ) absolvovala ve svých 3,5 letech canisterapeutické zkoušky, které absolutně bez přípravy zvládla na 101 bodů ze 120 možných.Hodně těžké bylo pro Dianku nechat bez povšimnutí buřtík na židli, vedle které měla bez povšimnutí projít. Ale uznejte, nechat tam tu voňavou pochoutku? To by přeci žádný pořádný golden nepřipustil :). Gratuluji pyšné majitelce Kamilce a děkuji, že s Diankou stále něco podniká.Nyní jsou CT tým a mohou rozdávat radost tam, kde je to zapotřebí.

Diana CT exam
Diana CT exam2

Radost z dobře vykonané práce a pusinku na to :)

naše veselé holky

 

------------------------------

 

Očekáváme vrh  " F "

Dne 19.3. bylo na sonografickém vyšetření potvrzeno, že náš odchov Dora z Botičských Meandrů očekává svá první štěňátka.Hrdým otcem je JCH Daily Rays Dream Maker.Více se dozvíte v sekci štěňátka.

 

----------------------------

 

DUOCACIB Brno  22. - 23.2. 2014

sobota . Ing.Fr. Korda ( CZ ) / neděle : I. Grill ( AT )

CH Lenda Moura Soul - tř. pracovní V1, CAC / -- - stává se CH CZ
JCH CZ Enrico z Botičských Meandrů - mezitřída V1,CAC / V1, CAC, RCACIB - splněny výst.podmínky CH CZ
CH Diana z Botičských Meandrů - tř.pracovní V3 / V2.r.CAC

foto: Eva Hubíková

Duoacib Brno - Lexy cac Lexy - Diana
Lexy - CAC tř. pracovní
Lexy a dcera Diana
Duocacib Brno - Enrico cac, r.cacib Rico venku
Enrico - 2x CAC, r.CACIB v mezitřídě
Rico volný postoj
Duocacib brno - Diana Duocacib _ Brno Diana venku
Diana - V3, V2 r.CAC ve tř. pracovní

Dianka s paničkovou venku

 

 

-----------------------

 

Očekáváme vrh  " F "

Dne 19.3. bylo na sonografickém vyšetření potvrzeno, že náš odchov Dora z Botičských Meandrů očekává svá první štěňátka.Hrdým otcem je JCH Daily Rays Dream Maker.Více se dozvíte v sekci štěňátka.

 

----------------------------

 

DUOCACIB Brno  22. - 23.2. 2014

sobota . Ing.Fr. Korda ( CZ ) / neděle : I. Grill ( AT )

CH Lenda Moura Soul - tř. pracovní V1, CAC / -- - stává se CH CZ
JCH CZ Enrico z Botičských Meandrů - mezitřída V1,CAC / V1, CAC, RCACIB - splněny výst.podmínky CH CZ
CH Diana z Botičských Meandrů - tř.pracovní V3 / V2.r.CAC

foto: Eva Hubíková

Duoacib Brno - Lexy cac Lexy - Diana
Lexy - CAC tř. pracovní
Lexy a dcera Diana
Duocacib Brno - Enrico cac, r.cacib Rico venku
Enrico - 2x CAC, r.CACIB v mezitřídě
Rico volný postoj
Duocacib brno - Diana Duocacib _ Brno Diana venku
Diana - V3, V2 r.CAC ve tř. pracovní

Dianka s paničkovou venku

 

 

-----------------------

 

Máme nakryto - očekáváme vrh " F "

Dne 21.2. se uskutečnilo krytí Dory z Botičských Meandrů ( Lexy x Monty ) s mladým finským krasavcem Daily Rays Dream Maker. Pokud vše dobře dopadne, což bychom se měli dozvědět za tři týdny, přijde na svět vrh " F ". Dorinku nemáme doma, pouze bude její vrh napsán na naší stanici a odchován  u jejích majitelů ve Skryjích u Rakovníka.Vše podstatné najdete na stránce štěňátka.

 

Dora x Zante

 

 

-----------------

další skvělé zdravotní výsledky

Máme velikou radost, již páté štěńátko z vrhu " E " ( Lenda Moura Soul x Pinkerly Never Say never ) Kinley - Elletra z Botičských Meandrů má dle vyhodnocení snímků ( posláno MVDr. Šebkovi ) DKK 0/0 a DLK 0/0. Jupíí.Děkujeme majitelce Amy Seymour a její rodině za péči, s jakou se o jeich mazlíčka Kinley starají.

 

-----------------

 

Wintershow  Trenčín ( SK ) - 18.1.2013
posuzoval: Tibor Havelka ( SK )

Lenda Moura Soul   - V2, titul nebyl zadán ( třída šampionů, 2 feny )

foto: Tomáš Kubíček ( kvalita fotek bohužel odpovídá prostředí )

Lexy trencin2014 Lexy move - Trencin
na šest let nevypadám zle :)
i pohyb ujde

 

-------------------------

další zdravotní výsledky

 

Hned z kraje roku přišla super zpráva z Rokycan. E Dindin jn. má stejně jako Enzo, Enrico a Era zdravé všechny kloubíky -  DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD čisté. Mám velikou radost a děkuji majitelce Helence za péči a trpělivost s naším divochem .).
Na rtg byla také Elletra, která žije v americké rodině v Nebušicích. I ona podstoupila  rtg. vyšetření kyčlí a loktů a má  dle veterinářky klouby krásné. Majitelé dosud neposlali rtg na posouzení k MVDr. Šebkovi. Snad se k tomu odhodlají, abychom to měli černé na bílém.

 

Dino a Helca